https://gateway.trip.ir/api/

هواپیمایی قطر

Qatar

قطر
قطر

هواپیمایی قطر

هواپیمایی قطر

قطر ایرویز بزرگترین هواپیمایی دنیا محسوب می شود. این ایرلاین لوکس با وجود نوپا بودن به یکی از برترین شرکت های هواپیمایی تبدیل شده است. دفتر مرکزی هواپیمایی قطر در دوحه قرار دارد و قطب پرواز آن فرودگاه بین المللی حمد بهترین فرودگاه خاورمیانه قرار دارد. لوگوی این شرکت برگرفته از غزال بومی قطر است. قطر ایرویز با شرکت های هواپیمایی دنیا ژاپن ایرلاین، بانکوک ایرویز، جت بلو و امریکن ایرلاینز قرارداد نماد مشترک دارد. پروازهای قطر ایرویز 160 مقصد در تمام قاره های جهان را پوشش می دهد. در رده بندی سال 2019 ایرلاینها، قطر ایرویز عنوان بهترین هواپیمایی دنیا را کسب کرد.

بلیط هواپیمایی قطر 

قطر ایرویز به خاطر کیفیت بالا و استانداردهای مطلوب همیشه جزو ده ایرلاین برتر دنیا قرار داشته است. بلیط هواپیمایی قطر به واسطه حفظ امنیت و آسایش مسافران بهترین گزینه است. بلیط هواپیمایی قطر ایرویز را از وب سایت تریپ رزرو کنید.

خرید آنلاین بلیط قطر ایرویز 

هواپیمایی قطر ایرویزهمانند سایر هواپیمایی ها امکان خرید آنلاین و اینترنتی بلیط را دارد. برای خرید بلیط هواپیمایی قطر ایرویز در وب سایت تریپ کافی است مبدا، مقصد و تاریخ سفر را مشخص کنید تا لیست بلیط های قابل خرید به شما نشان داده شود.

شرکت هواپیمایی قطر ایرویز چک این آنلاین برای مسافران دارد که از طریق اپلیکیشن موبایل و یا در فرودگاه پذیرش قابل انجام است. کارت پرواز از این طریق قابل دانلود و ارایه است. مسافران لازم است در پروازهای بین المللی سه ساعت قبل از پرواز، وارد فرودگاه شوند.

برنامه پروازی هواپیمایی قطر 

پرواز هواپیمایی قطر به ایران

پروازهای هواپیمایی قطر به ایران در فرودگاه بین المللی امام خمینی، فرودگاه بین المللی مشهد، فرودگاه بین المللی شیراز و فرودگاه بین المللی اصفهان انجام می شود. مقصدهای بین المللی قطرایرویز از ایران به شهرهای مختلفی در دنیا صورت می گیرد.

مقاصد پرواز خارجی هواپیمایی قطر

هواپیمایی قطر ایرویز به اکثر کشورهای دنیا پرواز دارد. برای پاسخ به این سوال که هواپیمایی قطر ایرویز به کدام کشورها پرواز دارد می توانید برنامه و مسیر پرواز های خارجی هواپیمایی قطر ایرویز را در سایت تریپ ببینید. مسیرهای پرطرفدار پروازهای قطر ایرویز از تهران :

تهران  برلین

تهران لندن

تهران فرانکفورت

تهران استکهلم

تهران استانبول

تهران رم

تهران ژوهانسبورگ

تهران پاریس

تهران کیپ تاون

تهران مادرید

تهران ونکوور

تهران تونس

تهران بارسلون

تهران لس آنجلس

تهران سان فرانسیسکو

تهران تورنتو

تهران سائوپائولو

تهران مونیخ

پرواز چارتری و سیستمی قطر ایرویز 

پرواز چارتر هواپیمایی قطر ایرویزبه خصوص بلیط های لحظه آخری قیمت های کمتری دارند با وجود اینکه ممکن است تخفیف داشته باشند اما امکان استرداد آن در اکثر مواقع ممکن نیست. بلیط سیستمی امکان استرداد دارد و می توانید از قبل رزرو کرده و در صورت عدم نیاز استرداد کنید.

بار مجاز قطر ایرویز 

بار مجاز برای مسافران هواپیمایی قطر ایرویزدر کلاس اکونومی 30 کیلوگرم / 1 چمدان حداکثر 7 کیلوگرم

بار مجاز برای مسافران هواپیمایی قطر ایرویز در کلاس بیزینس 40 کیلوگرم / 2 چمدان حداکثر 15 کیلوگرم

بار مجاز برای مسافران هواپیمایی قطر ایرویز در فرست کلاس 50 کیلوگرم / 2 چمدان حداکثر 15 کیلوگرم

در صورتی که مقدار بار شما از حد مجاز بیشتر شود باید هزینه اضافه بار را بپردازید. همچنین شما می توانید برای حمل بار از خدمات فریت بار و کارگو هواپیمایی قطر ایرویزاستفاده کنید. برای پیگیری بار نیز می توانید به وب سایت خدمات بار مراجعه کنید.

در هواپیمایی قطر ایرویزحمل حیوان ها به داخل کابین مجاز نیست و باید حیوان خانگی خود را در قفس به مسئولین خدمات بار تحویل دهید. همچنین باید به مقصد توجه داشته باشید زیرا بعضی کشورها حیوانات را فقط از طریق کارگو می پذیرند.

هواپیمایی قطر حمل گونه‌های خاصی از سگ و گربه را ممنوع کرده است زیرا این حیوانات به طور طبیعی در شرایط استرس‌زا یا در دمای بالاتر از 21 درجه سانتی‌گراد (69.8 درجه فارنهایت) مستعد گرمازدگی هستند. سگ‌های خدمت‌رسان را می‌توان در مسیرهای خاص به صورت رایگان در کابین حمل کرد.

انواع کلاس های پروازی قطر ایرویز

هواپیمایی قطر ایرویز سه کلاس پروازی اکونومی ( اقتصادی) و کلاس (بیزینس) و فرست کلاس را ارائه می دهد.

کلاس اکونومی هواپیمایی قطر ایرویز 

امکانات کلاس اکونومی قطر ایرویز شامل فضای راحت نشستن ، صفحه نمایش و بسته لوازم بهداشتی است. جادارترین کلاس اکونومی بین ایرلاینها متعلق به قطر ایرویز است.

کلاس بیزینس قطر ایرویز 

بهترین کلاس بیزینس دنیا متعلق به قطر ایرویز است. فضای راحت و جادار صندلی تخت شو، تختخواب راحت و شما با منوی غذایی کامل و غذاهای طبخ سرآشپز برخوردار هستید. کیو سوئیت این کلاس پرواز از صندلی های روبرو برخوردار است.

فرست کلاس قطر ایرویز 

از مجهزترین و زیباترین کلاسهای پروازی دنیا، فرست کلاس قطر ایرویز است. کابین شخصی، حمام، تخت خواب، صندلی دارای ماساژور، صفحه نمایش، اینترنت پر سرعت از امکانات این کلاس پرواز است.‌

ناوگان پروازی هواپیمایی قطر

هواپیمایی قطر ایرویزدارای ۱79 فروند هواپیمای مسافربری و ۵۵ فروند هواپیمای باری به اکثر فرودگاه های داخلی و بین المللی است. ناوگان هواپیمایی قطر ایرویز شامل هواپیماهایAIRBUS350-900  ،BOEING 787، AIRBUS350-1000، AIRBUS340 AIRBUS330، AIRBUS320، BOEING 777 است.

غذای هواپیمایی قطر

سیستم غذایی هواپیمایی قطر کامل مانند رستوران است. مسافران با انواع غذاهای بین المللی و نوشیدنیها با بهترین کیفیت پذیرایی می شوند. همچنین مسافران می‌توانند 24 ساعت قبل از پرواز، رژیم غذایی خود را اعلام و هنگام پرواز غذای رژیمی، گیاهی یا حلال دریافت کنند.

اطلاعات شرکت هواپیمایی قطر 

قطر ایرویز یک ایرلاین دولتی محسوب می شود. این هواپیمایی که در سال 1993 تاسیس شد به سرعت توانست به جایگاه رتبه اول از لحاظ بهترین کیفیت پرواز و کمترین تاخیر برسد. این هواپیمایی رکورد های مختلفی از لحاظ کیفیت خدمات و سیستم پرواز دارد مانند طولانی ترین پرواز به مدت 18 ساعت از دوحه به اوکلند. قطر ایرویز حامی مالی رویدادهای فرهنگی و ورزشی مطرح دنیا مانند اسپانسر تیم فوتبال بارسلونا، تیم فوبتال بایرن مونیخ، جام جهانی فوتبال 2018 بوده است.

وب سایت رسمی هواپیمایی قطر : www. qatarairways.com

کد یاتای قطرایرویز: QR

اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ

پرواز های چارتر و ارزان را با گوشی هوشمند خود جستجو و بلیط رزرو کنید. با اپلیکیشن تریپ ضمن سهولت در خرید از تخفیف های ویژه بهره مند شوید.

اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ
6Lcvc3kaAAAAALAILAp0jE_FSwTasfoo6HDqw6Xc